Türkiye Cumhuriyeti

Seul Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Stratejik Araştırmalar Merkezi Yaz Okulu 2015 Başvuruları , 30.06.2015

Dış politika ve uluslararası ilişkiler alanlarına ilgi duyan yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim gören çocukları için Bakanlığımızın faaliyetleri ve ülkemizin dış politikası hakkında doğru ve özlü bilgiler verilmesi amacıyla Bakanlığımız Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından bir eğitim programı düzenlenmektedir.

 Yurt dışında eğitim gören Türk gençleri için düzenlenecek bahsekonu eğitim programı, 31 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında Bakanlığımızda gerçekleştirilecektir.

 Yaz okuluna başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları taşımak gerekmektedir:

• T.C. Vatandaşı olmak,

• 30 yaşından gün almamış olmak,

• Sosyal bilimler, beşeri bilimler, iktisadi ve idari bilimler ve hukuk alanlarında lisans veya üzeri bir yükseköğrenim programının öğrencisi olmak.

 Bu şartları taşıyan adayların başvurularını, eğitimlerini tamamlamalarının ardından takip etmeyi amaçladıkları kariyer hedefleri konusunda yazacakları en fazla 500 kelimelik Türkçe ve İngilizce birer metin ile birlikte, 27 Temmuz – 7 Ağustos 2015 tarihleri arasında Bakanlığımız web sitesi üzerinden (https://sinav.mfa.gov.tr/) online olarak yapmaları gerekmektedir.

 Programa ilişkin olarak detaylı bilgiler Merkezimizin web sayfasında (http://www.sam.gov.tr/tr), Bakanlığımızın web sayfasında ve Memleketim portalında duyurulmaktadır.